Po problémech se zraněním a pracovním vytížením členů našeho klubu jsme nakonec sestavili 3 týmy, všechny týmy podaly super výkony i přes absenci dalších členů a skončily na bedně.

Tým POWERSLIDE IN-LINE TŘINEC MIX ve složení: Ondřej Pyszko, Urszula Waszutová, Marek Plucnar a Lukáš Kušnirák byl v kategorii SPORT MIX nezastavitelný a ovládl ji. Náš nejlepší tým najezdil 156 okruhů (celkově 702 km) a umístil se i v celkovém hodnocení MČR v extrémním maratonu čtveřic na krásném 3. místě - ihned po dvou čtyřčlenných mužských týmech.

Urszula patří k nejlepším ženám na in-linech v ČR, což potvrdila i nejlepším ženským časem na kolo v závodu s průměrnou rychlostí skoro 32 km/h, takže se náš tým mohl právem srovnávat s těmi nejlepšími i s jednou ženou v týmu.

Tým POWERSLIDE IN-LINE TŘINEC ŽENY ve složení: Nikola Kostková, Dominika Staśová, Adriana Walaská a Daniela Ćmielová, ujel celkem 128 koleček (576km) a vybojoval v kategorii ženy čtyřčlenný tým sport kategorie 2. místo. Holky to chvilku tahaly ve třech, po zranění jedné členky, za což jim patří velký obdiv, avšak bojovnice Dominika nakonec i přes pád začala opět jezdit a dobojovala tento náročný závod.

Tým POWERSLIDE IN-LINE TŘINEC HOBBY MIX ve složení: Vendula Tichavská, Miroslav Mazal, Igor Adamčík a Marek Bojko vybojoval v celkovém hodnocení HOBBY mix týmů třetí místo. Tento tým se skládal opravdu na poslední chvíli a jsme rádi, že do týmu přibyli nakonec právě Marek a Vendy - podali oba super výkony a jsou adepty na členství v klubu. Doufáme, že oba této možností využijí.

Členskou základnu totiž dále rozšiřujeme, jelikož mnoho lidí nemohlo nastoupit kvůli pracovnímu vytížení nebo zranění - proto jsme byli rádi, že jsme nakonec 3 týmy nějak poskládali. Jsme otevřeni pro všechny lidi, jak pro hobby jezdce, tak pro závodníky, pokud by si chtěl někdo vyzkoušet 24 hodinový maratón s námi příští rok, rádi složíme další tým.

Umístění je podobné roku minulému, kdy jsme skončili na 2. místě. Letos je to 3. místo, avšak konkurence byla větší. Např. v  týmu, který celé MČR v 24 IN-LINE maratónu vyhrál, byl nejlepší jezdec ČR a reprezentant Ondřej Suchý, který patří mezi světovou špičku, podotknul Pyszko.

Hlavně jsme rádi za naše in-line kroužky a tréninky - ze kterých nám rostou budoucí naděje - závodu OKOLEČKO (závod pouze na jeden okruh okolo Olešné - před hlavním 24 hodinovým maratonem) se zúčastnila naše mladá závodnice Karolína Byrtusová a skončila na 1. místě, což trenéra a klub potěší nejvíce.

 

I přes extrémní horko a těžké podmínky podaly všechny týmy super výkony, proto bychom rádi celému našemu týmu POWERSLIDE IN-LINE TŘINEC pogratulovali a popřáli rychlou regeneraci, jelikož na červenec plánujeme dětské tábory BLADE ODPOLEDNE pro širokou veřejnost - kdy si lidé budou moci na uzavřené ulici Jablunkovské v Třinci vyzkoušet jízdu po super povrchu, a také skvělé vybavení našeho partnera POWERSLIDE. Budou mít možnost informovat se o kroužcích a o naší práci s mládeží a třeba objevíme nějakého nadějného bruslaře či bruslařku. Lidé se bojí závodit, což je škoda, většinou jen jezdí rekreačně, přitom by z většiny lidí byli dobří závodníci.

Těšíme se na všechny, kteří mají rádi in-line bruslení.

IN-LINE TŘINEC z.s.