Psal se březen v roce 2017 a do našeho kolektivu přišla nemilá zpráva v podobě onemocnění našeho dříče na prodejně v Hradci Králové Filipa Červinky. Neváhali jsme a podpořili jsme ho nejen finančně, ale i notnou dávkou pozitivního myšlení za vyléčením. „Neskutečně si přístupu celého kolektivu Hejduksport vážím a do smrti vážit budu. Prodej, práce do roztrhání těla pro spokojenost zákazníků je samozřejmostí, ale když jsem onemocněl, okamžitě přišlo ujištění, že mi celý Hejduksport pomůže v cestě za vyléčením, což se také stalo. Bez jejich finanční pomoci bych si nemohl dovolit podpůrnou velmi drahou a pojišťovnou nehrazenou léčbu, díky níž jsem byl za necelý rok uzdravený. Pravidelné návštěvy do nemocnice a materiální dary v podobě cenných sportovních artefaktů mi vháněly slzy do očí, velké díky! Hejduksport je neskutečně lidským kolektivem, na který budu na věky s vděčností vzpomínat,“ posílá vzkaz nyní už bývalý vedoucí prodejny Filip Červinka, jenž se naplno vrhnul do práce pro hokejbal a my mu přejeme kupu pevného zdravíčka a úspěchů.

 

I díky Filipovi jsme se rozhodli značně pomáhat hokejbalovému prostředí, a to nejen výhodnými cenami pro registrované hráče u Českomoravského svazu hokejbalu, ale taktéž podporou benefičních turnajů. Tím stěžejním je vsetínský Stoupa Cup, který v roce 2016 pomáhal nemocnému chlapečkovi v rámci benefice „Kapitán je Kuba“, který onemocněl snad nejhorší formou onemocnění v podobě lymfoblastické leukémie. Turnaj následně pomáhal Vojtovi, který od malička trpí metabolickou vadou v buněčném jádru a v loňském roce turnaj vybral i za podpory Hejduksport půl milionu korun na benefici „Nikdy se nevzdávej“, jež pomohla obecně prospěšnému spolku - Vsetínskému Auxiliu. Pomoc je stále směřována na alternativní rehabilitaci pro zhruba 50 dětí s různým druhem postižení, které Auxilium sdružuje. Konkrétně jde o canisterapii, hipoterapii a multisenzorickou stimulaci.

 

Hejduksport se tak zapojuje do Světového dne boje proti rakovině, která může ze dne na den postihnout i ty nejvíce sportující a zdravé jedince. Jedná se o nevyzpytatelnou zákeřnou nemoc a my stále budeme všemi prostředky podporovat benefiční turnaje pomáhající dětem a lidem s těmi nejtěžšími onemocněními. „Ze dne na den jsem byl na dně. Dříve jsem si žádnou takovou nemoc vůbec nepřipouštěl. Když však přišla, tak jsem si i díky ní uvědomil, že na světě stále žijí dobří lidé, jako je kolektiv Hejduksportu, jenž mi vydatnou měrou pomohl nastartovat naprosto novou etapu života,“ dodává Filip Červinka, velký bojovník, který si aktuálně plní dětské sny na hokejbalovém poli, jelikož se nedávno stal jedním z trenérů a vedoucím mužstva reprezentace hráčů do 20 let.

Hejduksport podporuje:

Českomoravský svaz hokejbalu

Benefice Kapitán je Kuba

Auxilium Vsetín