😎 Doručení s DPD od 11. do 24.6. na Pickup výdejny a Pickup Boxů zdarma 😎

Jak si správně vybrat kolečkové brusle? Dřina, hladký průběh jízdy nebo kreace...

Značka POWERSLIDE se už dlouhou dobu řadí mezi úplnou špičku kolečkových bruslí, nejsou-li těmi úplně nejlepšími! Jednou z hlavních předností je široká škála bruslí pro nejrůznější techniky. Od pohodové jízdy na stezce, přes jízdu v lidmi naplněných ulicích po divoké řádění v lesích či skate parcích. Každý si vybere podle svých preferencí a zálib, od adrenalinového maniaka po sportovní tanečnice. V neposlední řadě je možnost vybrat ze spousty speedových modelů pro kvalitní závodění.
Publikováno: 25. 5. 2022 13:30

Důležitým pomocníkem pro správný výběr bruslí nejen kvůli délce chodidla, ale i s ohledem na jeho šířku a také výšku nártu, je tabulka velikostí, kterou POWERSLIDE nabízí pro každý druh bruslí zvlášť!


Fitness brusle pro každého. Na velikosti ale záleží!

Fitness brusle jsou těmi vůbec nejrozšířenějšími a také nejoblíbenějšími bruslemi. Jedná se o brusle, které lze využít nejen pro rekreační bruslení, ale i bruslení výkonnostní. Ideálně tak lze spojit příjemné projížďky přírodou a zároveň tak zlepšovat svou kondici. Pohodlí bruslí vám dopřeje tu nejpohodovější jízdu. Pokud chcete zdolávat daleké trasy, pak je potřeba rozmýšlet se nad velikostí koleček. Nejoptimálnější základní velikosti pro zdolávání kratších tras s důrazem na pohodlí jsou kolečka o velikosti 100 mm. Rozdíl mezi stovkami a stodesítkami však nepoznáte.

Pak je tu možnost rychlejší jízdy na 125 mm velikých kolečkách! V tomto případě zdoláte desítky kilometrů vzdálené trasy, budete uhánět doslova jako raketa, zároveň tak spojíte potřebné s užitečným.  

Nejoblíbenější variantou fitness bruslí jsou kolečkové brusle SWELL s podvozkem TRINITY, jelikož se jedná o nový způsob uchycení, který umožňuje maximální přiblížení koleček k botě, čímž je sníženo těžiště, zvýšena stabilita, maximální snížení vibrací vyvolané jízdou, lépe přenáší sílu do odrazu a poskytuje více kontroly během bruslení, a hlavně vám zajistí správné postavení těla s tím nejlepším možným dopadem pro zpevnění hýžďových svalů! Botičky Swell se řadí mezi modely pro užší chodidla, nicméně díky své pohodlnosti padnou téměř každému. Navíc využívá novou technologii Recall Fitkterá po nahřátí drží svůj tvar a je možné tento proces opakovat.

Brusle SWELL TRINITY

 

Naopak jezdci s o něco širšími chodidly ocení o něco širší a pohodlnější botičky Phuzion. Ideální variantou pro dámy tak můžou být Phuzion Xenon na kolečkách o velikosti 100 mm. A co pánové, kteří řeší stejný „problém“? Žádné strachy, jen vám přidáme na velikosti koleček o jedno číslo a můžete se vrhnout do modelu Phuzion Argon, který má tradiční zavazování na tkaničky a dvě pevné zoubkové přezky, díky kterým bude vaše noha bezpečně a hlavně pevně dotažená. 

Moc toho nenajezdím, ale vyrážím do ulic a potřebuji obratnost?

Freeskates brusle pro život ve městě

Ulice, náměstí se spoustou mírných překážek, výjezd s kamarády na nějakou krásnou předzahrádku, avšak i náročné skoky, otočky a další zajímavé vylomeniny, přesně pro tyto účely se náramně hodí Freeskates neboli Urban brusle, které jsou ideálním řešením pro jízdu ulicí. Jejich tvrdá bota pevně drží kotník a je tak možné na nich zkoušet různé triky. Brusle mají zároveň větší kolečka a lze tak na nich dosáhnout vyšší rychlosti než na bruslích aggressive. Freeskates brusle jsou oblíbené hlavně právě díky kombinaci různých bruslařských stylů. Mrkněte na naše Freeskates brusle.

Freeskates brusle

Akrobacie a triky? Vybírejte Aggressive brusle

Pro náročnější akrobatické bruslaře, kteří nepotřebují dosáhnout na maximální rychlost tu jsou vhodné Aggressive in-line brusle, jež jsou určeny pro ty, kteří právě nevyhledávají dlouhé náročné jízdy, ale naopak si chtějí jízdu na bruslích plně užít. Jsou totiž ideální na dělání různých triků a skákání. Proto najdou své uplatnění především ve skate parcích či na streetových překážkách. Lidé musí počítat s tím, že tyto botičky vám na maximum zpevní nohu, takže rozhodně nepatří mezi vhodné modely na dlouhé vyjížďky po cyklostezkách apod.

Projděte si úchvatné kousky Aggressive bruslí.

Aggressive brusle

 

Do terénu jedině NORDIC. Řezejte s nimi nerovnosti s přesností samurajského meče!

 

Off-road brusle jsou určeny především pro jízdu mimo asfaltové povrchy. Lze je tak využít na polních nebo lesních cestách, hravě s nimi přejedete kdejakou větev či jinou překážku. K tomu dopomohou především velká, vzduchem plněná, kola a tvrdé botičky. V neposlední řadě jsou brusle Nordic používány jako ideální letní doplněk pro běžkaře. Chcete se cítit jako profesionální běžkaři, ale v teplem zahlcené přírodě? Pak je pro vás model Powerslide Grave Digger na dvou kolečkách. Tento model využívá novou generaci měkkých bot, která je pevnější než kdy dříve, ale zároveň je pohodlnější. Brusle jsou usazeny na rámu Trinity Grave Digger, který je 22,8 palců (579 mm) dlouhý a využívá uchycení pomocí 3 šroubů.

Do přírody na projížďku i vycházku

Pokud se člověk chystá do opravdu náročného terénu a chce spojit příjemnou projížďku s procházkou například po památkách či strmých kopcích, pak originální a praktické vyzouvací brusle Doop Swift 150 Edge jsou tou nejlepší volbou. Tyto přenádherné kousky jsou díky své patentované technologii užitečné i v dopravě po městě, protože už nebude třeba řešit problém kam dát boty a neustále se přezouvat. Díky modelům Doop máte své boty stále na sobě i během bruslení. Brusle jsou určeny pro fitness, ale i lehký urban styl.

Off-road/Nordic brusle

 

 

Protančete se „rájem“ - krátkými vyjížďkami na stabilních quads bruslích

Ten, kdo touží po krátkých projížďkách či tancích na bruslích, měl by se zaměřit na kolečkové brusle Quads nebo také trekové brusle jsou obdobou tradičních bruslí, které poskytují skvělou stabilitu, jelikož jejich kolečka jsou ve dvou řadách za sebou. Oblíbené jsou především díky jejich dokonalému designu a pohodlné botičce.

Quads brusle

 

 

Chcete být Schumacherem na kolečkách?

Rychlost, která vám bude trhat vlasy a umožní vám maximální prožitek a adrenalin vám bude doslova proudit v žilách? Speedové brusle jsou, jak už název napovídá, určeny pro ty, kteří milují právě výše zmíněné aspekty a závodění. Díky kvalitním materiálům jsou velice lehké, aby tak bylo možné dosáhnout co nejvyšší rychlosti.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na inline
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás