Seznam inline stezek v ČR

Jezdíte rádi na kolečkových bruslích a hledáte nové stezky? Připravili jsme pro Vás seznam oblíbených in line tras po celé ČR. Jednotlivé stezky jsou doplněny základním popisem a informacemi, které určitě oceníte při rozhodování, kam vyrazit.
Publikováno: 6. 7. 2020 2:00

Brněnská stezka

Kraj: Jihomoravský 
Délka: cca 10km 

Jediná brněnská stezka vede od Poříčí do Modřic. Její délka je cca 10 km a nejlepším přístupovými body jsou: Poříčí, hala Rondo, Komárov konečná, Avion shopping park a Modřice. Povrch je celkem kvalitní. Na stezce mimo bruslaře potkáte cyklisty, běžce a řidiče (vjezd mají povolen místní zahrádkáři). V létě přes víkend bývá velmi navštěvovaná. Stezka na 3 místech křižuje silnici. 

Stezka Bzenec - Strážnice

Kraj: Jihomoravský 
Délka: cca 7km 

Jedna z nejlepších stezek pro in-line bruslení leží v lesích kousek za Bzencem. Kdyby takovouto trasu mělo každé druhé město, jsme in-linový ráj na zemi. Jede se lesem, po rovině a hladkém asfaltu, cesta je dostatečně široká. Toto místo je vhodné pro fitness, rodinné výlety, ale i pro rychlou jízdu. Přístup na sedmikilometrovou stezku je mezi Bzencem a Strážnicí, kousek před obcí Bzenec-Přívoz. Odtud vede až na silničku spojující Ratíškovice s Rohatcem. 

Autodrom Brno 
Kraj: Jihomoravský 
Délka: 

Automotodrom Brno rozšiřuje nabídku služeb pro veřejnost. Od jara 2008 je závodní dráha zpřístupněna nejen příznivcům automobilů a motocyklů, ale i kolečkovým bruslařům. 

Stezka Rokyta na Šumavě 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 2km 

Kratší in line trasa na kterou se dostanete z parkoviště Antýgl-Rokyta, vede podél starého plavebního kanálu. Trasa má, krom úvodních 100 m, výborný povrch. Délka trasy je od křižovatky kilometr nalevo a něco málo přes kilometr napravo. Příjemné projetí můžete zakončit v Hotelu Antýgl, kde je nabízeno občerstvení. Je škoda, že trasa nepokračuje podél plavebního kanálu dále, udělalo by to z ní, obrovského tahouna in linistů. Ale i tak, jde o příjemné projetí. 

Stezka ve Strakonicích 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 500m 

Nově vzniklý ovál okolo předělaného fotbalového stadionu ve Strakonicích má délku 515 metrů. Povrch je jemný, šířka dráhy okolo 3 metrů a je zde jen malé převýšení. 

Stezka Včelná pod Boubínem 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 1800m 

Dolní, téměř kilometrový úsek nové silnice na Včelnou pod Boubínem je takřka ideálním místem pro protažení těla na bruslích. Hladký a kvalitní asfalt. Pokud tedy chcete na chvíli "vypustit" je tato silnička tím pravým místem pro vás. Navíc, díky opravě i okolních komunikací, se dá dobře zabruslit i na úseku silnice do Hoštic. Tento úsek je přehledný a také s dobrým povrchem. 

Stezka Třeboň - Stříbrec 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 7km 

Nádherná přírodní trasa vede z okraje Třeboně směrem na Stříbřec. Dlouhá asfaltová a relativně i široká cesta lesem se klikatí mezi rybníky a vede po absolutní rovině. Dá se po ní dojet až na silničku, která vás zaveze ke Stříbřeckému mostu a k občerstvení u penzionu U Emy Destinnové. Mohl by to být klenot in-line bruslení v Čechách, nebýt toho, že stezka je využívána i pro lesní, dřevařské práce, takže je na mnoha místech znečištěna kamínky, zbytky kůry, šiškami či větvičkami. Nehodí se pro příliš rychlou jízdu, naopak téměř ideální je pro volné rodinné výlety. Zaparkovat lze přímo na odbočce, kousek za městem (asi 500 metrů za penzionem Petra Voka na zastávce a točně autobusů MHD, výpadovka na Chlum u Třeboně). 

Stezka Modrava - Rybárna na Šumavě 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 5km 

V úvodní části je potřeba překonat krátký, ale prudký kopeček, pak je již k dispozici cca 2,5 Km dlouhá cesta malebnou Šumavskou přírodou podél Roklanského potoka. Cesta je místy hrbolatá (první 1 km), ale i začínající bruslaři si s těmito malými nerovnostmi poradí. Na Rybárně (odbočka k Tříjezerní slati) je odpočívadlo. Cesta sice dále pokračuje, ale podmínky pro bruslení už bohužel nejsou nejlepší. 

Stezka Hrdlořezy 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 8km 

Málo používaná silnice, krásně široká s perfektním povrchem a troškou převýšení. 8km krásné trasy s možností prodloužení. Trasa vede lesem a po loukách a vesnicí Hrdlořezy, která je naprosto krásně in line průjezdná. V sobotu jsem potkal asi 4 auta, v lese probíhá těžba a likvidace polomů, ale silnice zůstává čistá. Jediný problémek je asi 10 sond do asfaltu velikosti tak in line kolečka. 

Stezka Borová Lada 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 18km 

Trasa jednoho ze závodů ČMP vede malebným údolím v srdci Šumavy. Začátek může být buď od obce Horní Vltavice, nebo právě od Borové Lady. Stezka má 10, respektive 18km. Bohužel není uzavřená a tak se můžete setkat s auty. Ani profilem není tato stezka pro úplné začátečníky. Cestou na Kvildu se vcelku zapotíte stoupáním, a co si nastoupáte, to si poté také sjedete. Pro začátečníky je vhodné držet se v oblasti "Borovky" kde je rovinatý úsek trati a nemusíte se tedy ničeho bát. 

Stezka České Budějovice - Hluboká nad Vltavou 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 10km 

Vcelku unikátní stezka začínající v centru města u plaveckého stadionu a končící pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Bohužel jedna z vad je, že v obci Bavorovice, kudy stezka prochází, není dodělán nový povrch a tak jízda zde připomíná spíše tankodrom. Jinak je ale vše v celé délce stezky v naprostém pořádku. Délka okolo 10km. Pro nadšence je možné použít dopravní hřiště, které je po cestě, jako dráhu pro nácvik techniky atp. 

Stezka v Prachaticích 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 500m 

První ovál na jihu Čech. Naleznete ho v blízkosti plaveckého stadionu v Prachaticích. Nová in line dráha, která vede okolo fotbalového hřiště. Byl zde položen zbrusu nový povrch, dráha je poměrně široká, 492 m dlouhá, je horizontálně členitá tzn. svezete se z kopce i do kopce. V každém případě lze v prachatickém sportovním areálu provozovat další atraktivní činnost… 

Stezka Stožec - Nová Pec 
Kraj: Jihočeský 
Délka: cca 15km 

Snad nejkrásnější stezka v České republice se nachází u německých hranic. Má zhruba 15 km a celá vede podél Vltavy. Je uzavřená, takže nehrozí, že byste zde potkali auto, i když občas se tomu nevyhnete. Asi 6 km od Nové Pece, kde stezka končí, je totiž chatová osada. Jediné, co můžeme této stezce vytknout, je větší počet železničních přejezdů, které však snadno zdoláte. 

Stezka Orlice 
Kraj: Královéhradecký 
Délka: 

Kopcovitější trasa s úchvatným asfaltem. Dokonce je možno použít ji jako mezinárodní. Kde začít - nejjednodušší je to v Orlickém Záhoří, odkud se sjede k hraničnímu přechodu Mostowice a za ním hned doleva. Cesta pomalinku stoupá do lyžařského střediska pod Šerlichem. Tam nicméně asi nedojedete. Na křižovatce pod střediskem končí ten pěkný asfalt a začíná sice slušný, rovný, ale hrubý horský asfalt. Toto místo je označeno v mapě jako tato trasa. Takže zpátky do Čech. Musím upozornit, že cestou tam zjistíte, že cesta poněkud stoupá a cestou zpátky, že se to hodně rozjede. Ale je tam dost místa, takže ani těch 55km/h celkem nevadí. Cestou nahoru potkáte jedno rozcestí - jsou tam trochu kamínky, jinak je cesta čistá. 

Stezka Opočno 
Kraj: Královéhradecký 
Délka: cca 15km 

Další velmi pěkné svezení je po silnicích III. tř., s velmi dobrým povrchem z Opočna přes obec Mokré a České Meziříčí ( krátký okruh asi 15 km), a nebo z Českého Meziříčí pokračovat na Pohoří a zpět na Opočno a tento delší okruh má cca 25 km. Silničky jsou s velmi slabým provozem asi tak dvě auta za hodinu. V Opočně na náměstí v informačním centru vám slečna velmi ráda poradí a ochotně vytiskne mapku okruhů. 

Stezka Hradec Králové - Malšovice 
Kraj: Královéhradecký 
Délka: cca 5,6km 

Nedaleko městské části Malšovice se nachází in line dráha. Svým úžasným povrchem a bočními cestami vybízí nejen pro in liny či kolo, ale i třeba pro běh. Začátek je u lesního hřbitova a cesta vede dál zalesněnou krajinou, kolem několika laviček a rozcestníků a končí asi 800m za hájovnou. Celá trasa měří 5,6 km (tam i zpět). Asfalt s minimálním zrněním je výhodný pro tréninky, příjemné projetí ale i pro procházku. 

Stezka Hradec Králové - Jaroměř - Kuks
Kraj: Královéhradecký 
Délka: cca 30km 

Hospital kuks je nádhernou památkou, která je dostupná z Hradce díky nové cyklostezce. Drtivá většina stezky je vhodná i pro kolečkové brusle. Takže se na ní vyřádí začátečníci i pokročilí jezdci.

Stezka Jablonec nad Nisou - přehrada 
Kraj: Liberecký 
Délka: cca 1,5km 

Pro začátečníky či jen tak na protažení svalů a kloubů. Stezka podél jablonecké přehrady od Jablonexu (u hráze 1. přehrady) ke hrázi 2. přehrady s možností prodloužení po silnici směr Paseky. Nevýhodou je spousta lidí odpoledne a o víkendu a délka trasy (mezi hrázemi asi 800m, s prodloužením 1,5km). 

Stezka Varhany 
Kraj: Liberecký 

Na začátku prázdnin 2008 byla dokončena a oficiálně otevřena první část nové cyklostezky Varhany po zrušené železniční trati z České Lípy do Kamenického Šenova. Trasa začíná u nádraží Česká Lípa - Střelnice ), pokračuje přes Manušice a končí na bývalém železničním přejezdu na silnici mezi Horní Libchavou a Slunečnou. Nejjednodušší parkování u trasy je v Manušicích. Asfalt je úplně nový, asi 3m široký. 
Trasa ve směru od České Lípy celkově mírně stoupá, střídají se úvozy a náspy. 

Stezka Kuřivody - Břehyně 
Kraj: Liberecký 
Délka: cca 6km 

Tato trasa je ve stejné lokalitě jako trasa Hradčany, od které je vzdálena asi 2km po silnici 270 směrem na Doksy. Jde o lesní cestu bez běžného provozu s novým hladkým asfaltem, širokým 3 - 4 m. Celková délka trasy je něco přes 6 km. Pro motoristy má jen dvě nástupní místa. První na silnici z Kuřivod na Bělou pod Bezdězem, asi 2 km za Kuřivodama je v lese závora a odbočka na cyklostezku 

Stezka Hradčany 
Kraj: Liberecký 
Délka: cca 5km 

Délka trasy cca 5km perfektní (luxusní) cesta která vede celá lesem šířka cesty je asi 3m,asfalt novy a hladký trasa je hodně členitá žádná nuda kopečky a zatáčky má dvě příjezdové cesty jedna je hned za Hradčanama asi 2km směr Doksy a druhá je mezi Ploužnice a Ralsko. 

Stezka Česká Lípa - Vlčí důl 
Kraj: Liberecký 
Délka: cca 10km 

Délka trasy: 10km (5 km tam a 5 km zpět), vede podél říčky Ploučnice, na několika místech jsou mostky, cesta je poměrně úzká (max. 2 osoby vedle sebe) 

Stezka Desná - Souš 
Kraj: Liberecký 
Délka: 7km

Silnička kolem nádrže Souš. Jezdit můžete na zhruba dvou kilometrové rovině, nebo se postit na Smědavu což znamená cca 7 Km krásné horské silničky s pár kopečky. 

Stezka Ostrava Hrabová - Vratimov 
Kraj: Moravskoslezský 

Není to super dlouhá in-line trasa, ale na rychlé vyčištění hlavy to bohatě stačí. Jde o cyklostezku v Ostravě, která začíná ve čtvrti Hrabová u lávky směrem na Vratimov. Tady si můžete obout brusle a vyrazit podél řeky Ostravice v obou směrech. Trasa je to velmi příjemná, její velká část vede ve stínu stromů. Jídlo a pití si s sebou brát nemusíte. Občerstvit se můžete v jedné hospůdce na trati. 

Stezka podél Bečvy - Přerov 
Kraj: Olomoucký 

Příjemná trasa podél Bečvy spojující Přerov s Lipníkem n/ Bečvou. 

Stezka Ústí nad Orlicí - Letohrad 
Kraj: Pardubický 
Délka: cca 15km 

Asi 15 km dlouhá trať údolím Tiché Orlice. Celkem dobrý povrch, malé převýšení. Vada na kráse - 3x se přeskakuje železnice, jinak OK. 

Stezka Braník - Zbraslav 
Praha 
Délka: cca 7,5km 

Legendární pražská trasa nejen pro bruslaře, ale především pro cyklisty. Tady se na kolečkové brusle poprvé postavilo několik úspěšných českých závodníků. Dojet se dá na bruslích do Bráníka pobřežní cestou už z Podolí kolem starých ledáren v Braníku a dále kolem golfového hřiště ulicí Vltavanů pod Orionkou do Komořan. Od května 2007 trasa byla prodloužena až pod Zbraslavský most. V případě startu od kempu v Bráníku trasa 
měří k Zbraslavskému mostu něco kolem 7,5 km. 

Stezka Modřany - Braník 
Praha 
Délka: cca 7km 

Jedna z "nejlepších" tras pro bruslení v Praze vede kolem Vltavy ze čtvrti Braník přes Hodkovičky, Modřany až do Komořan. Je relativně dlouhá, měří sedm kilometrů, a pestrá, dají se na ní dělat delší či kratší okruhy a na většině míst je cesta relativně široká. Najdete tu i občerstvení. 

Stezka Běchovice 
Praha 

In line ovál v Běchovicích na Korunce. 

Stezka Ladronka 
Praha 
Délka: cca 3,4km 

Areál volného času Ladronka je pěkným, leč někdy až moc přelidněným místem. Pyšní se 3380 m okruhem a solidním povrchem. 

Stezka Beroun - Alkazar (podél Berounky) 
Kraj: Středočeský 
Délka: cca 2,7km 

Trasa kopíruje tok Berounky v délce 2700m. Celkové převýšení cca 6m v úseku 100m. Trasa cca 2,5 - 3m široká a velmi mírně klikatá. Parkování na parkovišti a pak nutno dojet 300m na začátek kvalitního povrchu. Na asfaltu jsou po 0.5km značky - lze aktivně jezdit celých 2,5 km tam i zpět. 100m zbývá na každé straně na otočení a případný odpočinek. Nádherná scenérie Berounky, která zde začíná vtékat do krasové 
oblasti a vytváří skalnatý kaňon. 

Stezka Kladno Sletiště 
Kraj: Středočeský 
Délka: cca 570m 

In line dráha v Kladně situovaná do sportovního areálu Sletiště je výborným místem pro projetí, relaxaci i aktivní odpočinek. Dráha se bude pravděpodobně prodlužovat a tak se mohou nejen Kladenští těšit na prima svezení takřka v centru města. 

Stezka Dolánky - Chvatěruby 
Kraj: Středočeský 
Délka: cca 2,5km 

Silnička s nízkým provozem vinoucí se podél Vltavy má zhruba 2km, občerstvení na začátku i na konci, příjemné okolí a je vhodná i pro začínající bruslaře. 

Stezka Děčín - Drážďany 
Kraj: Ústecký 
Délka: cca 60km 

Trasa z Děčína do Drážďan kaňonem Labe může někoho nadchnout, jinému se líbit nemusí. Ti druzí si mohou tento inlajnový výlet téměř kdekoliv zkrátit, neboť se stále jede podél železnice. Některé zastávky jsou přímo na trase. Při předpokladu použití železnice v SRN je vhodné se informovat na slevy, např. na hlavním nádraží v Děčíně je mezinárodní pokladna (jízdenka SONE+DB, nebo Labe). Jde zřejmě o jeden z nejdelších in line výletů, které lze alespoň nastoupit na území ČR, něco přes 60km. Trasu pod vysokými skalními stěnami a slavnými věžemi, podél velké řeky, malebnými vesničkami, není třeba ohledně přírodních krás nějak speciálně vyzdvihovat. Jde turistický region Českosaského Švýcarska. Tomu odpovídá i poměrně vysoká frekvence cyklistů a místy i dalších návštěvníků, včetně bruslařů. 

Stezka Dolní Žleb - Krippen 
Kraj: Ústecký 

Výlet je přímo šitý na míru právě in-line bruslařům, neboť zdejší cyklostezka v úseku Dolní Žleb - Bad Schandau v SRN je krásně hladce vyasfaltovaná a až na několik přejezdů malých potůčků je to ideální terén právě pro tento sport. Zdejší zhruba desetikilometrový úsek krásného asfaltu využívají hojně i cyklisté na trase Děčín - Bad Schandau a pěší turisté, kteří se kochají převážně nádhernými scenériemi zdejšího 
nejhlubšího pískovcového kaňonu v Evropě. 

Stezka Zlín - kolem Dřevnice a dál 
Kraj: Zlínský 

pěkná, vcelku pohodlná trasa v celkové délce cca 11 km (tam i zpět brusličky nazujte na CIGÁNOVĚ a vydejte se po FUGNEROVĚ NÁBŘEŽÍ proti proudu řeky Dřevnice…až dojedete k hlavní silnici, přejeďte most a pokračujte směr BARTOŠOVA ČTVRŤ. 

Stezka Luhačovice - okolo přehrady 
Kraj: Zlínský 
Délka: cca 3km 

Nově vybudovaný úsek stezky uzavřel pohodový okruh okolo přehrady. Délka cca 3km. Velké parkoviště. Přes den více lidí. Osvětlení. Občerstvení a jiné. 

Stezka Kunovice - Ostrožská Nová Ves - Veselí nad Moravou 
Kraj: Zlínský 

Super stezky jsou z Kunovic do Veselí nad Moravou přes lázně v Ostrožské Nové Vsi, Ostrožskou Novou Ves (pouze musíte překonat cca 200 m po nerovném povrchu kolem nádraží ČD), kolem štěrkových jezer přes Uherský Ostroh do Veselí nad Moravou. Mezi městy vedou přímo cyklistické stezky, ve městech se jede většinou v postranních ulicích s malým provozem aut. Výborná je taktéž stezka ve Bzenci-Přívoze pro cyklisty a inlajnisty:-) Délka dle mého odhadu cca 8-10 km jedním směrem, stezka vede přímo borovicovým hájem, takže se hezky projedete, nadýcháte čerstvého lesního vzduchu.

Užijte si jízdu po stezkách na bruslích Powerslide!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na inline
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás