In-line brusle pro lepší kondici i náladu aneb ve zdravém těle zdravý duch!

Fenomén poslední doby? Zapomeňte na smartphony, počítače, vysedávání po restauracích… Je tady přeci léto, krásné teplé slunné měsíce plné neskonalých možností udělat něco zdravého pro své tělo i mysl. Jednou z aktuálně nejvhodnějších možností je in-line bruslení! Spojíte přirozený pohyb s jízdou jako na horské dráze, po městě, na cyklostezkách, avšak i v terénu! Ten, kdo se navíc touží dostat do formy na „plavkovou sezonu“, měl by se zaměřit na kolečkové brusle POWERSLIDE postavených na bezkonkurenčním systému TRINITY a třech kolčkách. A proč? To se dozvíte v našem blogu!
Publikováno: 27. 3. 2022 16:45

Kolečkové brusle POWERSLIDE jsou v poslední době čím dál více populární. Proč tomu tak asi je? In-line brusle si nevybírají podle vzhledu, věku ani síly a schopností těla jedince. Může na nich jezdit v podstatě kdokoliv! Malé děti, dorostenci, manželé s kočárkem a klidně i senioři, kteří si nechtějí ničit klouby a chtějí se naopak udržovat stále v kondici. In-line brusle nabízí kombinaci neutuchající zábavy a notné dávky relaxace, kterou můžete provozovat od jara do podzimu.

 

Na brusle můžete jezdit s celou rodinou, zažít nekončící legraci, nebo sami po práci, když se potřebujete odreagovat a takzvaně vypnout a naslouchat jen svému tělu a uchu lahodícímu zvuku koleček uhánějících po asfaltových a betonových cestách. Na těch vám umožní hladký průběh jízdy systém TRINITY, jenž se vyskytuje na většině bruslí Powerslide.

 

Montážní systém Trinity je totiž nový způsob uchycení, který umožňuje maximální přiblížení koleček k botě, čímž je sníženo těžiště, zvýšena stabilita, více tlumí vibrace vyvolané jízdou, lépe přenáší sílu do odrazu a poskytuje více kontroly během bruslení, a hlavně vám zajistí správné postavení těla s tím nejlepším možným dopadem pro zpevnění vašeho krásného zadečku!

Kalorický výdej? Zvýšit ho můžete „mrknutím oka“

Mnoho lidí se snaží aerobní aktivitou regulovat svou tělesnou hmotnost. Pro některé nadšené sportovce je cenným ukazatelem kalorický výdej při jednotlivých činnostech. Tento výdej je přímo závislý na úsilí a intenzitě s jakou danou činnost provádíme. Pokud se při in-line bruslení pohybujeme „vycházkovou“ rychlostí asi 10 km/h, spálíme během této doby asi 350 kalorií (1460 kJ). Pokud ale zvýšíme tempo a sledujeme tím zlepšení své kardio-fitness úrovně na přibližně 16 km/h, tak spálíme už více než 600 kalorií (2500 kJ). A to stojí za to, nebo ne?

In-line bruslení je vhodné pro každou část vašeho těla

 

In-line bruslení je v tomto ohledu velmi komplexní činnost, při níž zapojujeme svalové skupiny všech částí těla. Nejvíce zatěžujeme svaly dolních končetin, avšak výtečnou zprávou zejména pro ženy je velmi příznivý vliv na formování svalstva boků a hýždí! U trupu dochází k posílení zádových svalů, především vzpřimovačů páteře a trapézového svalu. Při aktivní práci paží dochází k rozvoji i těchto partií. Ve srovnání s cyklistikou zapojujeme při in-line více svalových skupin, u běhu je využití svalů obdobné. Nesmírně zajímavou informací je to, že oproti běhu, šetří in-line bruslení kloubní aparát asi o 50%.

Tak co, vyrazíte si koupit brusle POWERSLIDE s nesporně blahodárnými účinky na vaši tělesnou i psychickou schránku? Jestli ano, pak rozhodně neprohloupíte!

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na inline
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás