Ideální místa pro vyjížďku na inline bruslích

Inline brusle jsou skvělým pomocníkem při formování postavy. Jsou ale i skvělým odpočinkem, relaxem a dopravním prostředkem, který poslouží i během výletu. Takový výlet na kolečkových bruslích zabaví nejen jednotlivce, ale klidně i celou rodinu. Po celé České Republice najdeme spoustu zajímavých míst, kam vyrazit. Město, nebo příroda? To záleží jen na vás. Není podstatné, odkud pocházíte, protože Česká Republika je cyklo a inline stezkami doslova prošpikovaná.
Publikováno: 4. 5. 2021 16:42

Pražská Ladronka je jistota

Stověžatá Praha, ráj turistů, ale i inline bruslařů! Z velkého množství stezek si určitě vyberete i vy. Milovníky rychlého bruslení potěší 7 kilometrů dlouhá trasa Modřany – Braník. Skvěle se projedete i na Letné, nebo ve Stromovce. Vyhlášenou stezkou s kvalitním asfaltovým povrchem je pražská Ladronka. Spoustu zábavy nabízí i stezka Běchovicích v areálu Sokola Na Korunce.

Šumava a její krásy pohledem inline bruslaře

Nejkrásnější stezka pro kolečkové bruslaře v České Republice? To je samozřejmě velice subjektivní tvrzení, ale podle mnoha hodnocení je jí právě trasa z Nové Pece do Stožce. Nádherná trasa vedoucí kolem řeky Vltavy skrze národní park Šumava nabízí rovinatý povrch. Cesta nabízí i jednu zajímavost, kdy přejedete v krátkém sledu postupně přes 9 železničních přejezdů. Navnadit vás můžeme i na spoustu okolních okének a restaurací, které poslouží k občerstvení i osvěžení.

Jizerské hory a okolí přehrady Josefův Důl

I přehrada Josefův Důl v krásném prostředí Jizerských hor nabídne parádní stezku k inline bruslení. Na Dvě hráze přehrady nabídnou sice kratší jízdu, která ale přinese o to více zábavy a radosti.

Krásy jižních Čech by vám neměly uniknout

Jižní Čechy jsou rájem bruslařů, kteří mají rádi dlouhé táhlé trasy. Přes 20 kilometrů dlouhá cyklostezka, která vede z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou až do obce Purkarec uspokojí i ty nejnáročnější bruslaře.

Těm, kterým bude i více než 20 kilometrů málo, nabízíme prodloužit si cestu ještě nabízíme dalších 11 kilometrů jízdy z nedalekého Lipna nad Vltavou směrem na Frymburk.

8 kilometrů v Brně pro začátečníky i pokročilé!

Trasa z Mendlova náměstí do Modřic patří k nejoblíbenějším inline stezkám našeho druhého největšího města. Trasa vedoucí podél řeky Svratky čítá 8 kilometrů a nabízí kvalitní asfaltový povrch. Ideální cesta jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Pražáci se navíc na stezku dostanou i metrem! Dojedete do stanice „Florenc“ a pak už je to jen cca jednu zastávku autobusem. 😊

Moravská Sahara vhodná i pro nejmenší jezdce

Jižní Morava, to není jen Brno, ale spoustu dalších míst, které vybízí k vyjížďce. Co třeba stezka z Bzence do Ratíškovic, která vede nádhernou přírodou chráněné krajinné oblasti Váté Písky, které se také někdy přezdívá Moravská Sahara. Vychutnejte si pohodovou jízdu po hladkém asfaltu vedoucím nádhernou přírodou a lesem. Ideální pro rodinné vyjížďky i s těmi nejmenšími.

Severní Morava a parádní ochlazení během horkých letních dnů

Na Ostravsku by byla škoda vynechat pestrou cyklostezku kolem řeky Ostravice. Měří 15 kilometrů a projedete přes Frýdek-Místek, Paskov, Vratimov a Ostravu-Kunčice.

Nezastaví vás ani horké počasí, protože převážnou část cesty pojedete ve stínu. A když se přece jen pořádně zapotíte, klidně skočte do vody a zchlaďte tělo i mysl.

Na co nezapomenout při letních vyjížďkách?

Kam vyrazíte je jen na vás! Dovolíme si ale ještě pár posledních rad, než se vydáte užít si zábavu a dát si do těla.

Nedílnou součástí bruslaře jsou chrániče a helma! Doplňky, které běžně používáme na lyžích nebo kole by neměly chybět ani ve vybavení správného inline jezdce. Odřené lokty a kolena, nebo otřes mozku. Nechceme vás nikterak strašit, ale pád k inline bruslení čas od času patří, a proto je důležité na čím dál tím více frekventovaných stezkách myslet na své zdraví.

Klíčem k dobré projížďce jsou i dobře servisované brusle. Kvalitně promazaná ložiska a rovnoměrně sjetá kolečka. Na vyjížďku rozhodně doporučujeme mít u sebe i imbusový klíč, kterým dotáhnete kolečka při nutném servisu.

Posledním doporučením, které vám dáme, než vás pustíme na plno si užít krásy inline bruslení, je pitný režim. Během letních dnů se určitě doporučujeme nejen spoléhat na otevřená občerstvení během cesty, ale mít u sebe i vlastní dostatečnou zásobu tekutin! A pozor na alkohol! V horkém letním dnu dokáže udělat při značné únavě paseku i malé množství, a vy byste neměli zapomenout, že jste stále účastníky silničního provozu.

 

Související produkty

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.
ask expert
Zeptejte se experta na inline
Jsme online Po–Pá: 08:00 – 16:00
Václav Novák
Produktový specialista
Hradec Králové
Kontakt na pobočku
Chrudim
Kontakt na pobočku
Kontaktujte nás